Jak zakładać ocieplacz?

ocieplacz na chustę

Tulisia można używać zarówno podczas noszenia dziecka z przodu, jak i z tyłu. Może być zakładany przez osoby o różnych gabarytach, gdyż mocuje się go za pomocą szelek o regulowanej długości, zapinanych na krzyż na brzuchu lub plecach. Tulisia zakłada się samodzielnie – po kilku próbach staje się to dziecinnie proste 🙂 Nie ma znaczenia, jakiej chusty czy modelu nosidła ergonomicznego używamy.

Dziecko powinno być dokładnie otulone. Również (a może przede wszystkim) jego nóżki mają być schowane w ocieplaczu. W celu jak najlepszego dopasowania ocieplacza do dziecka należy wyregulować Tulisia gumkami – osobna gumka znajduje się wzdłuż górnej krawędzi oraz dwie dodatkowe po bokach ocieplacza. 

W zestawie znajduje się też komin, który świetnie ogrzewa szyję i dekolt noszącego i łączy się z Tulisiem za pomocą specjalnych silikonowych guzików, które mogą okazać się zbawienne dla ząbkującego malucha. Najwygodniej spiąć Tulisia z kominem PRZED założeniem zestawu: mocujemy Tulisia według instrukcji poniżej, a następnie przekładamy komin przez głowę dziecka i swoją. 

Filmy z instrukcją zakładania Tulisia znajdziecie tu:

Zakładanie Tulisia z przodu

Zakładanie Tulisia na plecach

Zobaczcie również, jak zaawansowanym produktem jest nasz ocieplacz i ile autorskich rozwiązań zostało w nim zawartych 😀